پیوسته مشخص

بسم الله الرحمن الرحیم

… وَيَسْأَلُونَكَ عَنِ الْيَتَامَى قُلْ إِصْلَاحٌ لَهُمْ خَيْرٌ…

و از تو درباره یتیمان می­پرسند؛ بگو اصلاح امور آنان بهتر است. «بقره، 220»

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله می­فرمایند:

«کسی که یتیمی را بر سفره خود بنشاند و دست نوازش بر سرِ او بِکِشد، دلش نرم و مهربان می‌گردد».

«من لا یحضره الفقیه، ج1، ص188»

تاکید بی­شمار آیات و روایات بر یاری یتیمان، نشانگر مسئولیتی سنگین در برابر این قشر از جامعه است. برآوردن نیاز یتیمان با نگاهی سرشار از مهر و عطوفت، ابواب رحمت و بخشایش الهی را بر انسان می­گشاید که هدایای دنیوی و اخروی را در پی دارد. موسسه خیریه نیک گستر وصال در طرحی با نام «حظ زندگی» شرایطی را فراهم کرده است که نیک ­اندیشان محترم بتوانند از میان ایتام تحت پوشش این خیریه، حمایت مادی و معنوی تعدادی از آنها را بر اساس قوانین و ضوابط بر عهده گرفته تا دست­ نوازشی بر سر نیازشان کشند و مرهمی بر سینه­ های پردردشان باشند و از عطایای حضرت حق بهره­ مند گردند و ذخیره ­ای پربها برای سرای جاویدانشان باشد.

طرح «حظ زندگی» جهت مشارکت خیراندیشان گرامی برای یاوری یتیم:

  • یاور (حامی) یتیم عام:

نیک ­اندیش محترم، یاری­ های خود را برای ایتام تحت پوشش، در اختیار خیریه قرار داده و پرداخت بخشی از هزینه­ های مختلف زندگی آنان را به موسسه واگذار می­ نماید.

  • یاور (حامی) یتیم خاص:

نیکوکار محترم می­تواند از میان ایتام تحت پوشش موسسه، یک نفر را انتخاب نماید و تکفل بخشی از هزینه زندگی او را متعهد گردد. در این صورت برای هزینه ­های معیشتی، مبلغ معیّن ماهیانه پرداخت می­شود و برای هزینه های شروع سال تحصیلی، عید نوروز و روز تولد یتیم، هدیه تهیه می­گردد و چنانچه یتیم دچار بیماری و یا سانحه گردید، بخشی از هزینه درمانی او را تامین نماید.

برای اطلاعات بیشتر با شماره 32288051 سرکار خانم واعظ­ پور؛ مسئول طرح، تماس حاصل نموده و یا به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

منتظر قدوم سبزتان برای یاری­ های مهربانانه شما هستیم.

 معاونت مددکاری و مشاوره

موسسه خیریه نیک گستر وصال

Views: 225

1 دیدگاه

  • خداخیرتون بده

    پاسخ
  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    3 × دو =