پیشینه و معرفی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

پیشینه :

با عنایت به سیره اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و توصیه های آن بزرگواران در رسیدگی و اهتمام به رفع هموم و غموم خلق خدا و علیرغم وجود تعداد کثیر مراکز خیریه و تلاشهای بسیاری که در این راستا انجام شده است، کماکان خانواده های زیادی همچنان با مشکلات عدیده از جمله مشکلات اقتصادی، درمانی، شغلی و غیره مواجه هستند.

این امر، هیات امنای خیریه نیک گستر وصال که در طول سالیان قبل به انحاء مختلف در امور خیر فعالیتهای زیادی داشته اند را بر آن داشت تا در چارچوب قوانین جاری کشور و در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، اهتمام خود را در قالبی منسجم و مبتنی بر برنامه ریزی های کارشناسی و متناسب با ضرورتهای موجود در رسیدگی به وضعیت مستمندان و نیازمندان ساماندهی نمایند.

از این رو  از سال ۱۳۹۰، اقدامات اداری اخذ مجوزهای لازم از سازمان بهزیستی خراسان رضوی آغاز و با فضل الهی و عنایت اهل بیت علیهم السلام، پس از طی مراحل مربوطه، پروانه خیریه در سال ۱۳۹۲ صادر گردید.

بلافاصله پس از صدور پروانه رسمی فعالیت از سوی سازمان بهزیستی ، فعالیت رسمی هیئت مدیره منتخب خیریه که سازوکار آن از قبل برنامه ریزی شده بود، در چارچوب اساسنامه آغاز گردید.

امید که تلاش خادمان خیریه نیک گستر وصال ، مورد رضایت خدای تعالی و امام عصر علیه السلام قرار گیرد.

 

معرفی :

به یاری خداوند سبحان و حضرت ولی عصر علیه السلام جمعی از مومنین به نیت ارائه خدمت و ترغیب سایر مومنین وارد امر خیر تاسیس خیریه ای با نام نیک گستر وصال شدند. این خیریه با مجوز و تحت نظارت بهزیستی خراسان رضوی با شماره ثبت ۴۱۳۳ از تاریخ ۹۲/۱۰/۲۶ فعالیت رسمی خود را آغاز نمود.

این خیریه اهداف حمایتی، ایتام و اشتغال را هدف گذاری نموده و تلاش می نماید با حفظ کرامت انسانی، با تشخیص صحیح نیازمندان واقعی نسبت به تامین نیازهای مختلف ایشان اعم از معیشت، درمان، تحصیل، اشتغال و غیره تلاش نماید.

بدیهی است این مهم بدست نمی آید مگر با تلاش وافر دست اندرکاران مستقیم و حمایت و همکاری سایر نیک اندیشان مومن که در طول تاریخ، خصوصا تاریخ کشور عزیزمان ایران با بهره گیری از سیره شیوا و روشن اهل بیت علیهم السلام از  هیچ کمکی در این زمینه دریغ ننموده اند.

باشد که انشاءالله با ظهور حضرت صاحب الزمان علیه السلام دست  رحمت الهی بر سر تمام نیازمندان قرار گیرد و مصداق این وعده الهی هویدا گردد که: وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ﴿۵﴾ ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم!

پیوند دریافت نمای تصویری از معرفی موسسه خیریه نیک گستر وصال :

https://www.aparat.com/v/i1YVX?playlist=7786279

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Views: 1117