نیاز های فوری فوری وصال: مستمندی آبرودار از سادات نیازمند صندلی نماز بی بضاعتی آبرودار از سادات نیازمند ماشین لباسشویی خانواده ای آبرودار از سادات نیازمند جاکفشی مستمندی آبرودار از سادات نیازمندماشین لباسشویی

جستجو کردن

خـــــــانواده همیــــــــــــــشه و همه جا و در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی زیربنای جوامع و منشاء فرهنگ‌ها، تمدّن‌ها و تاریخ بشر بوده است. پرداختن به این بنای مقدّس بنیادین و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده بزرگ انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است.

اسلام به عنوان یک مکتب انسان‌ساز، بیشترین عنایت را به تکریم، تنزیه و تعالی خانواده دارد و این نهاد مقدّس را کانون تربیت و مهد مودّت و رحمت می‌شمرد و سعادت و شقاوت جامعه انسانی را منوط به صلاح و فساد این بنا می‌داند و هدف از تشکیل خانواده را تأمین نیازهای مادّی، عاطفی و معنوی انسان از جمله دستیابی به سکون و آرامش برمی‌شمارد.

گام نخست در تشکیل و استحکام خانواده ازدواج می باشد. پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) فرمودند: «هیچ چیز در نزد خدا محبوب‌تر از خانه‌ای نیست که در اسلام با ازدواج آباد شود» (مشکینی، ۱۳۷۰: ۱۱).
قرآن کریم در باب قانون ازدواج می‌فرماید: «یکی از نشانه‌های خدا این است که برای شما از جنس خودتان همسرانی آفرید تا به واسطه آنها آرامش بیابید و میان شما بذر رأفت و محبّت افشاند تا مایه بقای زندگی نوع باشد. نشانه‌های خدایی در این امر بر اندیشمندان آشکار است» (الرّوم/۲۱).
موسسه خیریه نیک گستر وصال در راستای ترغیب و تشویق جوانان خانواده های تحت پوشش خود نسبت به ارایه مشاوره،تامین کالاهای زندگی مشترک(جهیزیه) و لوازم مورد نیاز مادران باردار و پس از فرزند آوری(سیسمونی)تلاش می نماید.
هم چنین خانواده هایی که بیش از ۳ فرزند را دارا می باشند و در تامین هزینه های فرزندان دچار مشکلات اقتصادی و معیشتی می شوند با یاری نمودن آنان موجبات تحکیم و ثبلت خانواده را فراهم می نمایند
خواهران خادمه خیریه با حفظ اسرار،شئون و تکریم خانواده های تحت پوشش و نیازمند تلاش پیگیرانه خود رابرای انجام این مهم دنبال می نمایند تاموجبات تشکیل،تحکیم،ثبات و آرامش کانون زندگی خانواده ها را فراهم می نمایند
شما نیک اندیش محترم با نیات بشردوستانه و خداپسندانه یار و همراه ما باشید
پـــــــــــذیرای هرگونه کالاهای مناسب برای جـــــــــهیزیه و وجوه نقدی شما می باشیم

لطفا وجوه نقدی خود را برای انجام هرچه بهتر توسط خادمان خیریه با کد ۵۰ واریز نمایید
شماره کارت خیریه: ۹۹۵۰۳۶۱۳ ۶۰۳۷۹۹۱۸

مسئول طرح-معاونت مددکاری و مشاوره:سرکار خانم حسین پور
تماس:۳۲۲۸۸۰۵۱

 

Views: 1048

اشتراک گذاری

اطلاعات بیشتر

نام مسئول طرح

اطلاعات بیشتر

شماره تلفن همراه

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 7 =

آخرین اخبار