نیاز های فوری فوری وصال: مستمندی آبرودار از سادات نیازمند صندلی نماز بی بضاعتی آبرودار از سادات نیازمند ماشین لباسشویی خانواده ای آبرودار از سادات نیازمند جاکفشی مستمندی آبرودار از سادات نیازمندماشین لباسشویی

جستجو کردن

فتاح: سبد کالا بین همه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توزیع می‌‌شود‌

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه برای همه افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی سبد کالا برای اولین مرحله پرداخت می‌شود، گفت: کمک‌های موردی و اورژانسی باید تقویت شود چون فشار تورم روی اقشار آسیب‌پذیر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سید پرویز فتاح عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: الآن در وضعیت حساس اقتصادی قرار گرفتیم و اگر سال گذشته بود اولویت‌های ما فرق می‌کرد، در سال گذشته بیشتر به کمک‌های پایدار و توانمند ساز متمرکز بودیم الآن در این شرایط مقداری استراتژی‌مان را تغییر داده‌ایم.

وی افزود: این تغییر به معنی این نیست که کمک‌های اساسی از جمله مسکن، احداث و اشتغال را کند کنیم ولی کمک‌های موردی و اورژانسی باید تقویت شود چون فشار تورم روی اقشار آسیب‌پذیر است. کمک‌های موردی مانند درمان و بیماری‌های صعب‌العلاج و بحث جهیزیه است که قیمت‌ها متفاوت شده و مقداری در این شرایط این موارد را تقویت کرده‌ایم.

رئیس کمیته امداد بیان کرد: عنایت ما به لرستان در عمل باید متجلی شود، وظیفه کمیته امداد در این شرایط اقتصادی سخت‌تر شده چون مراجعات بیشتر است ولی به همین نسبت نیز عنایت مجلس و دولت نیز بیشتر شده و ملت نیز کمک بالاتری کرده‌اند.

فتاح تصریح کرد: مردم کشور و لرستان متوجه شده‌اند که نیازمندان دچار سختی شده‌اند و بیشتر کمک کردند، مردم لرستان ۷۷ درصد بیشتر از سال گذشته به کمیته امداد کمک کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در کشور نیز تمهیداتی برای این اوضاع اندیشیده شده و پشت نوبتی‌هایی که طبق ضوابط کمیته امداد و بهزیستی باشند تا پایان مهرماه به‌صورت مستمری‌بگیر وارد مجموعه امداد می‌شوند.

رئیس کمیته امداد گفت: به مستمری مددجویان ۱۴ درصد اضافه و مابه التفاوت نیز پرداخت شد و برای همه افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی سبد کالا برای اولین مرحله پرداخت می‌شود و توافق شده در ماه‌های آینده با همین شرایط یا مقداری متفاوت و بهتر نیز تکرار شود.

وی اظهار داشت: وام اشتغال در سال گذشته دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بود که امسال بیش از چهار هزار میلیارد تومان از مکان‌های مختلف است و می‌توانیم بگوییم در کشور و لرستان منابع وام قرض‌الحسنه اشتغال ما تقریباً دو برابر می‌شود.

فتاح افزود: سقف وام اشتغال برای روستایی تا ۵۰ میلیون تومان اضافه‌شده و به رئیس‌جمهور نامه نوشتم که اگر موافقت کنند تا ۲۰ میلیون شهری را از تبصره ۱۶ بالاتر می‌بریم و درخواست صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: سهمیه برای وام اشتغال در کل کشور ۲۰ به ۸۰ است یعنی همکاران ما موظف هستند ۲۰ درصد منابع را برای افراد زیرپوشش و ۲۰ درصد را به افراد غیر تحت پوشش بدهند ولی اگر یک شهرستان اعلام کند که نیاز جامعه مددجویی آن‌ها کم شده به همان نسبت از این ۸۰ درصد کم و به ۲۰ درصد اضافه می‌کنیم؛ با توسعه ساختمان اداری مخالف هستیم، کمیته امداد نه پول دارد و نه موافق این کار هستیم.

انتهای پیام/ش

 ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

Views: 120

اشتراک گذاری

اطلاعات بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

آخرین اخبار