نیاز های فوری فوری وصال: مستمندی آبرودار از سادات نیازمند صندلی نماز بی بضاعتی آبرودار از سادات نیازمند ماشین لباسشویی خانواده ای آبرودار از سادات نیازمند جاکفشی مستمندی آبرودار از سادات نیازمندماشین لباسشویی

جستجو کردن

جزئیات جدید از بسته حمایتی دولت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه افتتاح چند پروژه تأمین اجتماعی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: دو بسته حمایتی در نظر گرفته شده که برای طراحی آن چندین جلسه کارشناسی برگزار کرده‌ایم و برنامه اول تأمین کالاهای اساسی است.

وی ادامه داد: در این برنامه مبلغ کالاهای اساسی یا در کارت‌های مردم شارژ می‌شود یا به صورت کوپن الکترونیکی ارائه می‌شود.

بندپی با اشاره به اینکه جزئیات این بسته حمایتی در یکی، دو هفته آینده مشخص و اعلام می‌شود، گفت: این کالاهای اساسی شامل برنج، مرغ، گوشت، روغن، لبنیات و غیره می‌شود البته این برنامه هنوز در حد ایده است شاید در روستاها به صورت شارژ کارت و کارا کارت ارائه نشود و به صورت نقدی به یارانه روستاییان اضافه گردد.

سرپرست وزارت رفاه گفت: برنامه دوم حمایت اجتماعی است از ۵ دهک اول جامعه است تا حمایت‌های مالی از آنها انجام شود.

وی گفت: اقشار متوسط رو به پایین، بازنشستگان حداقل‌بگیر، مستمری‌بگیران تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و نهادهای حمایتی گروهی هستند که در این برنامه قرار می‌گیرند.

بندپی گفت: البته رقم حمایتی هنوز مشخص نیست اما قرار است مبلغی که کمک می‌شود و جزئیات برنامه در هیأت دولت به تصویب برسد.

سرپرست وزارت رفاه با بیان اینکه برخورداری هشت دهک از کالاهای ضروری و برخورداری همه جامعه از برنامه تأمین کالای اساسی هنوز هم در حد بحث کارشناسی است، گفت: اینکه گفته شده خط فقر ۵ میلیون تومان است باید از سوی مرکز آمار اعلام شود.

وی در پاسخ به آمار ارائه شده خط فقر از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: خط فقر هنوز مشخص نیست چرا که آمار و ارقام مستندی وجود ندارد و باید بانک مرکزی و مرکز آمار آن را اعلام کند.

بندپی در مورد افزایش مستمری مددجویان نیز گفت: تا پایان سال ۹۵ به خانوارهای یک نفره ۵۳ هزار تومان مستمری می‌دادیم که از فروردین ۹۶ به ۱۴۸ هزار تومان افزایش یافت و این مبلغ که برای خانوارهای دو نفره ۶۰ هزار تومان بود به ۲۵۰ هزار تومان رسید و برای سه‌ نفره‌ها به ۳۲۵ هزار، چهار نفره‌ها ۴۱۶ هزار و برای پنج نفره‌ها به ۴۶۵ هزار تومان رسید.

سرپرست وزارت رفاه گفت: امسال نیز ۱۴ درصد مستمری‌ها را اضافه کردیم و ۲۲۰۰ میلیارد تومان به این منظور اختصاص داده‌ایم. همین مبلغ نیز برای ۷ استان اختصاص یافته تا تمام پشت نوبتی‌ها به حمایت سازمان‌های حمایتی در بیاید.

وی همچنین از افتتاح ۱۵۷۳ منزل مسکونی برای مددجویان خبر داد و گفت: ۵۸۰ مورد از این خانه‌ها برای خانوارهای دارای دو معلول به بالا داده می‌شود و قرار است با اعطای وام‌هایی از سوی بهزیستی، بنیاد مستضعفان مسکن این افراد تأمین شود. ۹۹۰ منزل نیز به زنان سرپرست خانوار و خانوارهای دارای یک معلول داده می‌شود.

بندپی خط مقدم آسیب‌های اجتماعی را در بهزیستی دانست و گفت: مقابله و مبارزه با اعتیاد و همچنین مبارزه با فقر و گسترش عدالت سیاست اصلی است که دنبال می‌شود.

Views: 72

اشتراک گذاری

اطلاعات بیشتر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

آخرین اخبار