برای اطلاع

بسم الله الرحمن الرحیم

السَّلامُ عَلَیْکَ أَیُّهَا الْوَلِیُّ النَّاصِحُ « ارواحنا فداه »

سلام بر تو اى همراه خیرخواه

 

بدهی نیازمندان به سوپری ها

خداوند پرداخت قرض‌الحسنه را معامله با خود دانسته و می‌فرماید:کیست که به خدا قرض‌الحسنه دهد ، تا خدا بر آن چند برابر بیفزاید؟ خدا تنگدستی دهد و توانگری بخشد و شما به سوی او باز می‌گردید. (بقره، آیه ۲۴۵)
رسول خدا (صلوات الله علیه) فرمود: محبوب‌ترین کارها نزد خدا سه چیز است:‌ سیر کردن مسلمان گرسنه، پرداخت بدهی بدهکار و برطرف ساختن اندوه وی.    ( نهج‌الفصاحه، ص ۱۶۸، ح ۷۶ )

 

یکی از مصارف زکات، براساس آیات قرآن کریم فقرا، مساکین و بدهکاران است که روایات اسلامی، پرداخت بدهی بدهکاران و دستگیری از فقرا را یک فریضه مهم الهی معرفی می‌کند.

 

از ضروریات زندگی خانواده ها تامین ما یجتاج خوراک و پوشاک است که سرپرست خانواده عهده دار این مهم است، امّا در خانواده های مستمند معمولا مادر خانواده سرپرست است و بار سنگین زندگی را بر دوش می کشد. ولی با سخت تر شدن اوضاع اقتصادی خانوارهای نیازمند در تنگناهای بیشتری گرفتار می شوند که حتی در تهیه آذوقه و معاش اولیه فرزندان خود با مشکل روبرو می شوند و مادر خانواده مجبور به قرض و بدهی گرفتن  از سوپری های محله می شوند که در بازپرداخت بدهی های خود نیز ناتوان هستند و سوپری ها نیز حاضر به ادامه قرض دادن به آنها نیستند و ادامه این روال برای خانواده مشکلات عدیده ای را به دنبال دارد.

از این رو این موسسه در طرح ضروری وصال با پرداخت بدهی نیازمندان به سوپری های محله اقدام به دستگیری از آنان نموده است.

نیک اندیشان گرامی، در پرداخت بدهی نیازمندان خصوصا خانواده هائی که در تهیه خواروبار غذای روزانه خود با سختی و مشکل روبرو هستند، سهیم باشیم.

 

 

مهربانی های

نقدی و غیر نقدی

 

 همدلی ومهربانی ؛

در کمک های مهربانانه خود به یکی از روش های ذیل همدل و همراه باشید، برای مشخص شدن نیت خیرتان برای خادمان موسسه لطفا عدد یک را در سمت رایت مبلغ واریزی خود وارد فرمائید، مانند: 100000 ریال ( 100001 ریال )

 

  • واریز به حساب ۰۱۰۹۶۵۴۳۴۳۰۰۵  و  کارت شماره  ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۵۰۳۶۱۳    شبا    IR74017000000109654343005           
  • پرداخت با گوشی همراه : #5513922*3*741*

 برای اطلاعات بیشتر با موسسه خیریه نیک گستر وصال با شماره تلفن های 1-32288050  تماس حاصل فرمائید.

اجرتان با خدایتان باد.

Views: 1272