خـــــــانواده همیــــــــــــــشه و همه جا و در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی زیربنای جوامع و منشاء فرهنگ‌ها، تمدّن‌ها و تاریخ بشر بوده است. پرداختن به این بنای مقدّس بنیادین و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده بزرگ انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است.

اسلام به عنوان یک مکتب انسان‌ساز، بیشترین عنایت را به تکریم، تنزیه و تعالی خانواده دارد و این نهاد مقدّس را کانون تربیت و مهد مودّت و رحمت می‌شمرد و سعادت و شقاوت جامعه انسانی را منوط به صلاح و فساد این بنا می‌داند و هدف از تشکیل خانواده را تأمین نیازهای مادّی، عاطفی و معنوی انسان از جمله دستیابی به سکون و آرامش برمی‌شمارد.

گام نخست در تشکیل و استحکام خانواده ازدواج می باشد. پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) فرمودند: «هیچ چیز در نزد خدا محبوب‌تر از خانه‌ای نیست که در اسلام با ازدواج آباد شود» (مشکینی، ۱۳۷۰: ۱۱).
قرآن کریم در باب قانون ازدواج می‌فرماید: «یکی از نشانه‌های خدا این است که برای شما از جنس خودتان همسرانی آفرید تا به واسطه آنها آرامش بیابید و میان شما بذر رأفت و محبّت افشاند تا مایه بقای زندگی نوع باشد. نشانه‌های خدایی در این امر بر اندیشمندان آشکار است» (الرّوم/۲۱).
موسسه خیریه نیک گستر وصال در راستای ترغیب و تشویق جوانان خانواده های تحت پوشش خود نسبت به ارایه مشاوره،تامین کالاهای زندگی مشترک(جهیزیه) و لوازم مورد نیاز مادران باردار و پس از فرزند آوری(سیسمونی)تلاش می نماید.
هم چنین خانواده هایی که بیش از ۳ فرزند را دارا می باشند و در تامین هزینه های فرزندان دچار مشکلات اقتصادی و معیشتی می شوند با یاری نمودن آنان موجبات تحکیم و ثبلت خانواده را فراهم می نمایند
خواهران خادمه خیریه با حفظ اسرار،شئون و تکریم خانواده های تحت پوشش و نیازمند تلاش پیگیرانه خود رابرای انجام این مهم دنبال می نمایند تاموجبات تشکیل،تحکیم،ثبات و آرامش کانون زندگی خانواده ها را فراهم می نمایند
شما نیک اندیش محترم با نیات بشردوستانه و خداپسندانه یار و همراه ما باشید
پـــــــــــذیرای هرگونه کالاهای مناسب برای جـــــــــهیزیه و وجوه نقدی شما می باشیم

لطفا وجوه نقدی خود را برای انجام هرچه بهتر توسط خادمان خیریه با کد ۵۰ واریز نمایید
شماره کارت خیریه: ۹۹۵۰۳۶۱۳ ۶۰۳۷۹۹۱۸

مسئول طرح-معاونت مددکاری و مشاوره:سرکار خانم حسین پور
تماس:۳۲۲۸۸۰۵۱

 

بازدیدها: 880

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

11 + پانزده =

فهرست