سهـــــــــم ســـــــــــادات

بسم الله الرحمن الرحیم

السَّلامُ عَلَیْکُمْ یَا أَهْلَ بَیْتِ النُّبُوَّه

وَ اعْلَمُواْ أَنَّمَا غَنِمْتُم مِّن شیءٍ فَأَنَّ لِلَّهِ خُمُسَهُ وَ لِلرَّسُولِ وَ لِذِی الْقُرْبی وَ الْیتَامَی وَ الْمَسَاکینِ وَ ابْنِ السَّبِیلِ…؛ بدانید هر گونه غنیمتی به دست آورید، خمس آن برای خدا، و برای پیامبر، و برای ذی القربی و یتیمان و مسکینان و واماندگان در راه (از آنها) است… (انفال / ۴۱ )

فقیهان شیعه، با استناد به این آیه  بخشی از خمس را متعلق به سادات نیازمند می‌دانند که به سهم سادات شناخته می‌شود.  آنان مراد از «یَتامى»، «مساکین» و «ابن السبیل» را در این آیه، یتیمان، مساکین و در راه ماندگان از نسل بنی‌هاشم می‎دانند.

بیشتر مراجع تقلید بر این باورند که باید سهم سادات را به حاکم شرع یا مرجع تقلید تحویل داد و یا با اجازه او، به سادات نیازمند پرداخت کرد.    (بنی‌هاشمی خمینی، توضیح المسائل مراجع،۱۳۹۲ش، ج۲، ص۷۵-۷۷. )

موسسه خیریه نیک گستر وصال با تحت پوشش داشتن ۶۱ خانوار  و ۱۶۴ نفر از سادات معظم نیازمند آبرومند این امکان را فراهم آورده است که نیکوکاران محترمی که از مرجع تقلید بزرگوار خود اجازه و اذن مصرف سهم سادات را دارند به سهولت و آسانی این فریضه را اداء نمایند و در اختیار این موسسه قرار دهند تا در تامین هزینه های معیشتی و ازدواج و مسکن و درمان و …  سادات معظم و مستمند مصرف نماید.

سهم سادات برای رفع نیازهای سادات معظم ( معیشت ، درمان ، جهیزیه و… )

دریافت سهم سادات با اجازه مرجع تقلید

نقدی و غیر نقدی

واریز با کد ۸

شماره کارت: ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۵۰۳۶۱۳

شماره شبا: Ir7401700000009654343005

جهت هماهنگی و اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۲۲۸۸۰۵۱-۰۵۱ داخلی ۲۶ تماس حاصل فرمائید.

پرداخت آنلاین

 

بازدیدها: ۹۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 − نوزده =

فهرست