سهـــــــــم ســـــــــــادات

بسم الله الرحمن الرحیم

السَّلامُ عَلَيْكُمْ يَا أَهْلَ بَيْتِ النُّبُوَّة

وَ اعْلَمُواْ أَنَّمَا غَنِمْتُم مِّن شیءٍ فَأَنَّ لِلَّهِ خُمُسَهُ وَ لِلرَّسُولِ وَ لِذِی الْقُرْبی وَ الْیتَامَی وَ الْمَسَاکینِ وَ ابْنِ السَّبِیلِ…؛ بدانید هر گونه غنیمتی به دست آورید، خمس آن برای خدا، و برای پیامبر، و برای ذی القربی و یتیمان و مسکینان و واماندگان در راه (از آنها) است… (انفال / 41 )

فقیهان شیعه، با استناد به این آیه  بخشی از خمس را متعلق به سادات نیازمند می‌دانند که به سهم سادات شناخته می‌شود.  آنان مراد از «يَتامى»، «مساكين» و «ابن السبيل» را در این آیه، يتيمان، مساکین و در راه ماندگان از نسل بنی‌هاشم می‎دانند.

بیشتر مراجع تقلید بر این باورند که باید سهم سادات را به حاکم شرع یا مرجع تقلید تحویل داد و یا با اجازه او، به سادات نیازمند پرداخت کرد.    (بنی‌هاشمی خمینی، توضیح المسائل مراجع،۱۳۹۲ش، ج۲، ص۷۵-۷۷. )

موسسه خیریه نیک گستر وصال با تحت پوشش داشتن 61 خانوار  و 164 نفر از سادات معظم نیازمند آبرومند این امکان را فراهم آورده است که نیکوکاران محترمی که از مرجع تقلید بزرگوار خود اجازه و اذن مصرف سهم سادات را دارند به سهولت و آسانی این فریضه را اداء نمایند و در اختیار این موسسه قرار دهند تا در تامین هزینه های معیشتی و ازدواج و مسکن و درمان و …  سادات معظم و مستمند مصرف نماید.

سهم سادات برای رفع نیازهای سادات معظم ( معیشت ، درمان ، جهیزیه و… )

دریافت سهم سادات با اجازه مرجع تقلید

نقدی و غیر نقدی

واریز با کد 8

شماره کارت: 6037991899503613

شماره شبا: Ir7401700000009654343005

جهت هماهنگی و اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32288051-051 داخلی 26 تماس حاصل فرمائید.

پرداخت آنلاین

 

بازدیدها: 137

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار − یک =

فهرست