خـــــــــــــــیرات امـــــــــــــوات

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا صاحب الزمان ارواحنافداه ادرکنی

رسول خدا صلوات الله علیه فرمودند: ارواح مومنان هر جمعه، به آسمان دنیا در برابر خانه ها و منزل ها ی خود می آیند  و با صدای غمناکی ندا می دهند که ای خانواده ما، ای فرزندان ما، ای پدر و مادر و خویشان ما! به ما مهربانی کنید از اموالی که در دست ما بود ( و اکنون در اختیار شماست.) با دادن درهمی و قرص نانی و جامه ای نسبت به ما ترحم آورید، که خداوند شما را از جامه بهشت بپوشاند!

مستدرک الوسایل، ج۲، ص ۴۸۴، حدیث۲۳.

بهترین خیرات برای اموات، هرآنچه از حیث معنوی و  مادی برای اموات احسان و خیرات شود، آنان دریافت نموده و متوجه می شوند، به همین دلیل بهترین چیزی که برای اموات توصیه شده، نماز خواندن است و اینکه اگر نماز قضا یا روزه قضا برذمه داشتند به جای آنها انجام دهیم و اگر احتمال می دهیم که حقی واجب مانند خمس، زکات و … دارند آن را ادا کنیم. البته در این بین اطعام دادن به فقرا، دستگیری از دیگران بسیار توصیه شده است واگر از ثلث اموال میت باقی مانده، آن ثلث را برای امور عام المنفعه مانند وقف که صدقه ای جاریه است که قطعا به اموات می رسد و امور خیر خرج کنیم، اثرات نیکو و جاویدان بر آنان خواد داشت.

موسسه خیریه نیک گستر وصال با تحت پوشش قرار دادن ۴۳۳ خانواده از نیازمندان و مستمندان که در میان آنان ایتام و سادات حاشیه شهر مشهد مقدس وجود دارند، این امکان را برای مومنین فراهم ساخته است تا با مشارکت در طرح یاران سفرکرده، به آسانی خیرات اموات خود را با نیات پسندیده وقف، نماز و روزه قضا ، صدقه ، نشر و چاپ ادعیه ، قربانی، جهیزیه و … به دست نیازمندان و ایتام برسانند.

شما نیکوکارن و مومنین گرامی، هرگونه خیرات خود را به صورت نقدی  و غیر نقدی « لوازم منزل، قربانی، غذای گرم ، قرآن و مفاتیح و … » به نیت شادی روح اموات و عزیزان سفرکرده خویش با مشارکت در یاری مستمندان و سادات معظم نیازمند به ارمغان آوردید.

خیرات اموات = نذورات + صدقات + وقف

خیرات اموات = کمک های نقدی + کمک های غیر نقدی

واریز با کد ۱۲

شماره حساب: ۰۱۰۹۶۵۴۳۴۳۰۰۵

شماره کارت:  ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۵۰۳۶۱۳

شماره شبا: Ir7401700000009654343005

جهت هماهنگی  و ا طلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۲۲۸۸۰۵۱-۰۵۱ داخلی ۲۶ تماس حاصل فرمائید.

معاونت اعانات – واحد نیکوکاری –  طرح یاران سفرکرده – مسئول طرح برادر مرتضی اثنی عشری : ۰۹۱۵۲۰۵۲۵۲۳

پرداخت آنلاین

بازدیدها: ۲۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 + 18 =

فهرست