بسم الله الرحمن الرحیم

ضروری وصال ۳۷

تحمل سختی ها، اراده ای پولادین می خواهد و هدفی والا. تحصیل علم یکی از این اهداف است که برای آن خانواده ها هر مشقتی را تحمل می کنند. در این شهر و شاید در همسایگی ما خانواده هایی ساکنند که تنها یاور و پناهشان خداست و اگر کمک های نیکوکاران خداباور نباشد، گذران امور روزمره زندگیشان، بسیار سخت خواهد بود. ادامه تحصیل فرزندانشان، با یاری های مومنانه هموطنان بهتر خواهد شد که اگر چنین نشود، سرنوشتشان ترک تحصیل است و پدیده ای به نام کودکان کار.

گرانی لوازم التحریر، قدرت پایین خرید، مجازی شدن مدارس و … برای  اغلب خانواده های کم برخورداری که در این روزگار با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می کنند، راه چاره ای جز مراجعه به مکانی مطمئن جهت دریافت کمک از نیک اندیشان برای آنها باقی نگداشته است. هزینه ای بالغ بر ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال برای تهیه لوازم التحریر هر دانش آموز، این موسسه را بر آن داشت تا برای تسهیل در امور تحصیلی ۳۲۰ نفر از محصّلین تحت پوشش خود، در مقاطع مختلف تحصیلی (ابتدایی، متوسطه اول و دوم، دانشگاهی) هزینه ۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریالی این امر را با شما خیراندیشان همراه خیریه در میان گذاشته و یاری های نقدی و غیرنقدی شما را چشم به راه باشد. در حال حاضر با یاری های سبزتان، خرید و اهدای تبلت و گوشی همراه برای استفاده در آموزش مجازی، بسته های مکالمه و اینترنت و … در جریان قرار دارد. سرمایه گذاری در این مورد همچون کشاورزی است که از هر دانه، صدها دانه برداشت می کند؛ « مَثَلُ الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ کَمَثَلِ حَبَّهٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِی کُلِّ سُنْبُلَهٍ مِائَهُ حَبَّهٍ؛ کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‏کنند، همانند بذری هستند که هفت خوشه برویاند، که در هر خوشه، یکصد دانه باشد. سوره بقره، آیه ۲۶۱».

توفیق همراهی با نیازمندان آبرومند، لطفی از جانب خدای سرمدیست که هر کس را شامل حال نمی شود؛ باشد که از الطاف سخاوتمندانه حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام برخوردار شده و لبخندی بر لبان فرزندانی مشتاق علم بنشانیم.

تقدیم محبت با کد

۱۰۰

 

هزینه های تحصیل / نگذاریم فرزندی محروم از تحصیل بماند

فرزندانی مشتاق علم، تحصیل و هزینه های سنگین، خانواده هایی با چند دانش آموز.

بازدیدها: ۱۹

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سید علی هاشمی اصل
    مهر ۱, ۱۴۰۰ ۲:۲۵ بعد از ظهر

    خدا خیرتان بده که در این شرایط سخت و کرونا به فکر نیازمندان هستید
    فرقی نمیکنه که چی باشه همین که دست یه نیازمند رو بگیریم و کمک کنیم خوبه ما باید دست در دست هم (یک دست صدا ندارد ) به کمک این نیازمندان برسیم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست − 19 =

فهرست