بسم الله الرحمن الرحیم

 

خانواده اجتماعیست که ساکنانش در غم و شادی همدوش و در کنار هم هستند و مقابله با مشکلات و تقسیم کار یکی از کارکردهای آن است. ادامه تحمل مشکلات گاه با یاری همنوعان امکان پذیر می­گردد که دستگیری از آنان بر عهده قلب­های مهربان است.

بانویی مسن به همراه همسرش در تنگنای اقتصادی گرفتار شده و با حکم جلب دادگاه به خاطر بدهی روبرو است. این بانو که با مردی از کار افتاده زندگی می­گذراند، برای امرار معاش مجبور به دستفروشی لباس در منازل شد. همسر ایشان که سرپرستی خانه را بر عهده داشت جهت تهیه سرپناهی ساده اقدام به استقراض از صندوق محلی می­نماید که به دلیل عدم توانایی در پرداخت و با شکایت طلبکار، در بند اسارت گرفتار می­شود. وی که به بیماری کلیوی مبتلا بود و قدرت مالی در رسیدگی به بیماری را نداشت به دلیل نارسایی کلیوی، یکی از کلیه­های خود را از دست می­دهد. علاوه بر این، غم حاصل از بدهی، سبب می­شود این مرد مومن در زندان با یک بار سکته مغزی و چهار بار سکته قلبی مواجه گردد. پس از درخواست ایشان از خادمان خیریه جهت یاری این خانواده، موسسه اقدامات خود را آغاز و رایزنی با طلبکار را شروع کرد که به قبول طلبکار در تقسیط منجر شد. اطلاع رسانی از طریق سایت در «ضروری وصال 23»، شبکه­های مجازی و … خیرین نیک اندیش را به میدان آورد تا با همراهی خیریه، پرداخت بدهی را بر عهده گیرند، که این امر هم اکنون در جریان است. مشکلات و سختی­های زندگی توان پیرمرد را تمام کرد و سبب از دنیا رفتن ایشان شد. همسر فداکار، برای تهیه هزینه­های درمانی شوهرش، مجبور به قرض از چندین نفر و پرداخت چک و سفته در مقابل آن می­شود. درماندگی در بازپرداخت، شکایت طلبکاران از این بانوی مومنه را به همراه داشته که منجر به صدور حکم جلب ایشان شده است. علاوه بر بدهی درمانی، بابت گذران زندگی، اقدام به خرید لباس به صورت چکی می­کند تا با فروش در خانه­ها و جمع زنان، امرار معاش کند که به سبب مشکلات عدیده زندگی، توانایی فروش لباس­ها و بازپرداخت بدهی را از دست می­دهد و با شکایت شاکی تحت پیگرد قرار می­گیرد. محل سکونت آنها را می­توان یک چهار دیواری تنها نامید که فاقد تمامی امکانات اولیه از قبیل آب، برق، گاز و … است و استفاده از انشعابات غیر استاندارد سبب سوختگی یخچال، جاروبرقی، تلویزیون و … ایشان شده است.

تعدادی از نیکوکارانِ همراه، به کمک موسسه خیریه آمده و با استعانت از کریم بی­نیاز، خود را مصداق آیه 261 سوره بقره[1] قرار دادند که   اموال خود را در راه خدا انفاق می­کنند و این عملشان مانند کسی است که یک دانه می­کارد و از هر شاخه صد دانه برداشت می­کند. پس از حال نگاه این بانوی سالخورده و نیازمند به دستان پرمهر شما نیک اندیشان گرامی است که بار دیگر خود را در دریای محبت الهی غوطه­ور کرده و با یاری مستضعفی دیگر دریچه­های مهر خداوندی را بر روی خود باز شده ببینید.

توفیق یاری رسانی به محرومان را از حیّ کریم برای همگان خواستاریم. انشاالله.

[1]. «مَثَلُ الَّذينَ يُنْفِقُونَ أَمْوالَهُمْ في‏ سَبيلِ اللَّهِ کَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنابِلَ في‏ کُلِّ سُنْبُلَةٍ مِائَةُ حَبَّةٍ وَ اللَّهُ يُضاعِفُ لِمَنْ يَشاءُ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ» «کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می¬کنند همانند بذری هستند که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه، یکصد دانه باشد و خداوند آن را برای هر کس بخواهد (و شایستگی داشته باشد) دو یا چند برابر می¬کند و خدا (از نظر قدرت و رحمت) وسیع و (به همه چیز) داناست.».99/7/16

 

دست های مهـربان شما نیکوکاران سبز اندیش خانـواده ای را از آستانه حبس و زندان خارج کرد، زیبایی لبخند محرومی کـه در آن رضایت الهی است گوارایتان باد . ( گزارش در اخبار وصال درج گردید) . 99/8/22

بازدیدها: 58

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

10 + هفده =