ما براى هر عید یا هر مناسبت خوب که از طرف پروردگار، نعمتى به ما رسیده باشد، جشن مى گیریم تا بدین وسیله سپاسگزارى و شکر و شادى خودمان را نشان دهیم.

به تکلیف رسیدن، یک عید به حساب مى آید، چون از نظر عقلى و جسمى به حدّى رسیده ایم که خداوند به ما دستور مى دهد و ما خوشحالیم که خواسته ها و دستورهاى او را اطاعت کنیم و بنده شایسته او به حساب آییم و چه افتخارى از این بالاتر؟ ما با «جشن تکلیف»، نعمتهاى خدا را گرامى مى داریم و این روز بزرگ را که در آن به سنّ تکلیف رسیده ایم، بعنوان یک روز پرشکوه و خاطره اى به یادماندنى به یاد مى سپاریم.

در همین راستا و برای تشویق و ترغیب دختران تازه به تکلیف رسیده از خانواده مددجویان ،موسسه خیریه نیک گستر وصال با مشارکت آستان قدس رضوی در روز شنبه ۹۸/۵/۱۲ برابر با اول ذی الحجه ، سالروز ازدواج ملکوتی امیر مومنان علیه السلام و صدیقه طاهره سلام الله علیه  اقدام به برپایی جشن تکلیف معنوی ، برای ۲۰ نفر از دختران تحت پوشش این موسسه نمود . این مراسم  در جوار ملجا نورانی و ملکوتی حضرت ثامن الجج ، علی بن موسی الرضا علیه السلام و در فضایی آکنده از عطر معنوی آن امام رئوف برگزار گردید . 

این جشن با برنامه های متنوع مزین گردیده بود که در ابتدا با صرف صبحانه آغاز گردید .  آموزش نماز ، احکام شرعی نوباوگان ، مسابقه کتاب خوانی از دیگر برنامه های متنوع این جشن معنوی بود . 

در ادامه لازم به یادآوری می باشد که خیرین محترمی که مایل به مشارکت در این امر خیر می باشند می توانند با شماره تلفن های خیریه تماس داشته و نوع همکاری خود را اعلام نمایند .

 

پایان خبر

بازدیدها: 140

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یازده + 15 =

فهرست