طرح یاران سفر کرده

طرح یاران سفر کرده

 .الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ بِاللَّیْلِ وَالنَّهَارِ سِرًّا وَعَلَانِیَهً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ
کسانی که اموالشان را در شب و روز و پنهان و آشکار انفاق می کنند، برای آنان نزد پروردگارشان پاداشی شایسته و مناسب است؛ و نه بیمی بر آنان است و نه اندوهگین می شوند. (۲۷۴ بقره)
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در خصوص صدقه دادن برای اموات و درگذشتگان تاکید خاصی دارند. ایشان در این باره می فرمایند:
هر صدقه اى که براى میّت داده مى شود، فرشته اى آن را به مانند طبقى از نور مى گیرد و به کنار قبر مى آورد و مى گوید: «اَلسَّلامُ عَلَیْکُمْ یا اَهْلَ الْقُبُورِ» این هدیه را خانواده شما براى شما فرستاده اند. آنگاه آن میّت این هدیه را تحویل مى گیرد و وارد قبرش مى کند که همین سبب فراخى قبرش (و آسایش و آسودگى او) مى گردد. مستدرک الوسایل ج ۲ ص ۱۱۴ حدیث۱۱
مومنین نیک اندیش می توانند با پرداخت هزینه های مجالس ترحیم و سوگواری (سوم، هفتم، چهلم و سالگرد) عزیزان سفر کرده خود، نیاز مندان واقعی جامعه را یاری کرده و شهدا و اموات خود را از خیرات وافر آن بهرهمند نمایند.
موسسه خیریه نیک گستر وصال هر گونه خیرات دیگر شما خیرین محترم برای شهداء ، اموات و درگذشتگانتان را نیز پذیرا می باشد.
شماره حساب بانک ملی ۰۱۰۹۶۵۴۳۴۳۰۰۵ / شماره کارت ۳۶۱۳-۹۹۵۰-۹۹۱۸-۶۰۳۷
شماره شبا: ۰۵-۳۴۳۰-۹۶۵۴-۰۰۱۰-۰۰۰۰-۰۱۷۰- IR

جهت ورود به بخش آرشیو یاران سفرکرده کلیک فرمایید

بازدیدها: ۴۷۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 3 =