طرح اولاد گرام

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان (روحی لتراب مقدمک الفداء)
روایات فراوان در فضلیت احترام به ذریه و خاندان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بیان شده که حکایت از ارزش و جایگاه بلند انتساب به پیامبر اکرم صلی الله عله و آله دارد چنانچه ایشان خود در حدیثی می فرمایند: کسی که به فرزندان من احترام بگذارد و آنان را تکریم کند ، در واقع مرا تکریم کرده است. ( مستدرک الوسائل ۳۶۷/۱۲)
نیکی به سادات که نوادگان پیامبر گرامی اسلامی صلی الله علیه و آله هستند احترام به آن حضرت شمرده می شود، چنانچه آن گرامی صلی الله علیه و آله فرمودند: احترام به انسان از راه رعایت شئون فرزندان او حفظ می شود.(الاحتجاج، ص۱۰۳)
لزوم اکرام و احترام از سلسله جلیلیه سادات و ذریه رسول خدا صلی الله علیه و آله از مسلمات مذهب ماست، چنانچه رسول گرامی اسلام در فرمایشی می فرمایند: عیادت از بنی هاشم فریضه و زیارت آنان سنت است. (مستدرک الوسائل: ج ۱, ص ۸۳)
امام رضا علیه السلام نیز فرمودند: نگریستن به فرزندان ما عبادت است…. (عیون الخبار الرضا، ج۲، ص ۵۱)
پس ما شیعیان آن جناب بر خود وظیفه دانسته همانگونه که نسبت به سایر افراد احترام می گذاریم، نسبت به سامان گرفتن امور و مشکلات سادات بزرگوار بویژه مشکلات مالی، اعم از درمان، اجاره منزل، ازدواج و …. بصورت ویژه نیازمندی آنان را در حد توان برطرف کنیم.شماره حساب بانک ملی
۰۱۰۹۶۵۴۳۴۳۰۰۵ / شماره کارت ۳۶۱۳-۹۹۵۰-۹۹۱۸-۶۰۳۷

معاونت اعانات – واحد اولاد گرام

بازدیدها: ۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + هفت =