طرح وقف احسان ماندگار

طرح وقف احسان ماندگار

سنت وقف از مصادیق بارز احسان و خیرخواهی است که انسان در نتیجه تعالیم انبیای الهی ، آن را از گذشته های بسیار دور تاریخ به وجود آورده و در صحنه حیات انسانی به صورت پدیده ای اجتماعی برای همه نسل ها به رایت نهاده است.

تاثیر نهاد وقف به عنوان یک سنت ماندگار و به جای مانده از پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه واله وسلم) در پیشرفت های علمی ، فرهنگی ، اجتماعی و رفاهی در جهان اسلام بلکه در جهان بشریت بر کسی پوشیده و پنهان نیست.

وقف از حسنات موکد دینی و در زمره اعمال صالح باقیه است و از نظر اخلاقی ، بارزترین تجلی روحیه ایثار و تعاون اجتماعی است.

وقف عملی است باقی و صالح ، و انفاقی است عاری از منت ، و احسانی است خالی از اذیت و به دور از تحقیر دیگران و صدقه ای است دائمی و مستمر و بدون ریا و تعدیل ثروتی است با رضا و رغبت ، بدون اکراه و اجبار و در طلب رضایت خداوند سرمدی .

مسلمانان با آگاهی از ثمرات ماندگار وقف و براساس انگیزه های خیرخواهانه ، آثار ماندگار و صالحات باقیاتی از خود به یادگار گذاردند ، که نتایج آن وجود هزاران مرکز معنوی ، علمی ،درمانی و رفاهی شاهد و گواه آشکاری برانجام این عمل صالح است.

آدمی با وقف بخشی از اموال خود ضمن کسب رضای الهی و پیروی از سنت و سیره نبوی و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نام نیکوی خود را جاودانه میسازد و امروز شاهدیم کسانی که صدها سال است در خاک آرمیده اند ، از ثمرات وجود موقوفات آنها ، بخش عظیمی از جامعه بهره مند هستند ، تو گویی هنوز زنده اند و خواص انفاق آنان تا ابد گسترده است.

پس وقف می کنیم تا رضایت الهی را نصیب شویم.

وقف می کنیم تا پای خود را جای پای اولیاء الهی بگذاریم.

وقف می کنیم تا موجبات مدینه فاضله را که با ظهور مولایمان حضرت ولی عصر عجل الله فرجه الشریف کامل خواهد شد را کامل کنیم.

وقف می کنیم تا زمانی که  ثمرات و اثرات وقفمان آشکار است زنده باشیم و زنده بمانیم، تا بندگان خدا را یاری نمائیم.

خیریه نیک گستر وصال به دنبال تحقق رضایت ولی الله الاعظم ارواحنا فداه ،با ورود در عرصه وقف میدان مقدسی را فراهم نموده است ،که برخی از مسلمانان عاقبت اندیش با گذشت و احسان از سرمایه تلاش و عمر خویش مدال پرافتخار واقف بودن را کسب نمایند و با تلاشی عالمانه وعاشقانه زمینه ی رسیدن به این جایگاه والا را برای مشتاقان میسر سازد.

از این رو با راه اندازی صندوق وقف زمینه را فرا هم نموده ،تا مومنین و علاقمندان با هر تمکن مالی و به هر میزان دلخواه ولو اندک ، در صدقه جاریه و امور عام المنفعه (تهیه ونصب آب سردکن برای اماکن عمومی ،تجهیز کتابخانه های عمومی ،تجهیزات و دستگاه های پزشکی برای درمانگاه های خیریه ،مساعدت برای بازسازی اماکن مذهبی وآموزشی و . ..) که وصال دنبال خواهد کرد، سهیم باشند.

 

چنانچه تمایل دارید با ما باشید ،وجوهتان را به حساب موسسه نیک گستر وصال واریز نمایید.

شماره حساب بانک ملت : ۵۲۶۶۰۲۴۱۲۹ / شماره کارت : ۵۶۱۸-۱۰۹۱-۳۳۷۹-۶۱۰۴

شبای حساب : ۹۴۰۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۵۲۶۶۰۲۴۱۲۹ IR

تلفن تماس :۵۱ ۸۰ ۲۲۸ ۰۵۱۳

معاونت اعانات – واحد وقف

موقوفات موسسه خیریه نیک گستر وصال را دنبال فرمایید

بازدیدها: ۴۳۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =